top of page
stop-bullying.jpg
001.jpg

Попередження фактів  булінгу  
- основна умова створення
безпечного освітнього
середовища!

Шановні батьки!

Ви маєте можливість отримати безоплатну правову допомогу з питань 

булінгу та кібербулінгу, скориставшись послугою "Чат-бот з юристом"

борд джпег.jpg
Безпечна школа - Нік Вуйчич (відео)

лЗахисти  себе від кібербулінгу!

Одним із найпоширеніших різновидів булінгу є кібербулінг. Основним місцем поширення булінгу та кібербулінгу є освітнє середовище, саме там, де дитина проводить більшу частину свого повсякденного життя. І якщо булінг – це психологічний терор, цькування, побиття однієї людини іншою, то кібербулінг – це вид залякування, яке відбувається в Інтернеті, «цькування онлайн», що передбачає жорстокі дії з метою принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж, форумів, блогів, онлайн-відеоігор тощо.

Основними ознаками кібербулінгу, так як і булінгу, є:

- систематичність;

- наявність сторін: кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Як же захиститися від кібербулінгу? о

Якщо кібератаки поодинокі, доречно їх ігнорувати. Часто кібербулінг простіше зупинити на початковій стадії. Якщо ж вступати в перепалку з булером, негативні комунікації продовжуються. У випадках, коли надходять систематичні листи із погрозами, важливо, як докази суду, зберігати скрін-шоти зі сторінок у соцмережах, особисті переписки між учасниками, фото та відеоматеріали.

Відповідальності за кібербулінг Уряд ухвалив своїми правками у січні 2019 року.

За вчинення булінгу наступає адміністративна відповідальність, а саме: 

- за вчинення булінгу (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Такі діяння, вчинені повторно протягом року, караються штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин. 

- у разі вчинення булінгу (цькування) неповнолітніми до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. 

- окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу (цькування). Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Пам’ятайте!

Цькування в соцмережах – зовсім не забавки, а серйозне порушення прав інших, яке може закінчитися судовою залою, а вчасна фахова допомога зможе захистити вас та ваших близьких.

Не зволікайте зі зверненням за юридичною допомогою до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 (800) 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Телефони довіри:

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 ( з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75.

булинг.png
Знімок-екрану-11_ava.jpg

Корисні 

посилання

МОН.png
граны.png
имзо.jpg
удцпо.png
профспылка.png
я маю право.png
ненц.png
unnamed.jpg
дистосвіта.jpg
bottom of page