Біля витоків БДЮТ
(історичний нарис)
Все має свій початок. Будинок дитячої та юнацької творчості «Центр розвитку дітей та молоді» у 2017 році сворений шляхом реорганізації двох профільних навчальних закладів м. Бердянська - Станції юних натуралістів та Станції юних техніків, які мали свою добру історію.
Станція юних натуралістів (СЮН)
Для Бердянської станції юних натуралістів початком був 1957 рік, профільний позашкільний заклад став супутником життя багатьох поколінь допитливих дівчаток та хлопчиків міста.
Великою подією в житті СЮН став переїзд 1971 року до нового двоповерхового помешкання. Рідне місто подарувало юннатам 12 кабінетів, актовий зал, польову лабораторію, теплицю, навчально-дослідну земельну ділянку. Так почалося освоєння території.
У теплу пору року натуралісти віддавали перевагу роботі на земельній ділянці і земля-годувальниця віддячувала дітям врожаями до 3 тон продукції плодово-ягідних, овочевих та квіткових культур щорічно. Активно працювали гуртки юних садівників, юних виноградарів, юних овочівників, юних рослинників, юних квітникарів, юних тваринників.
Кожен гурток мав свою історію і традиції, та мета у всіх була одна – виховувати людину, здатну передбачити можливі наслідки свого впливу на довкілля, приймати правильне рішення, щодо поліпшення екологічної ситуації.
За плідну роботу Бердянська СЮН отримала численні відзнаки: більше 200 грамот міського, обласного, державного рівнів, а головне - виховала добрих, допитливих, розумних людей.
Станція юних техніків (СЮТ)
У 1951 році завдяки зусиллям ентузіаста авіамодельного спорту І.Я.Лакози в невеликому приміщенні міського Будинку піонерів почав працювати авіамодельний гурток, який згодом дав життя низці гуртків технічної творчості. У 1958 році дитячу технічну станцію перевели у нове приміщення. У 1961 році на станції працювали вже 12 гуртків технічної творчості, де під керівництвом фахівців юні винахідники будували моделі кораблів і літаків, вчилися фотографувати, освоювали роботу на кінопроекційних апаратах, конструювали радіоприймальну апаратуру, вивчали будову двигунів внутрішнього згоряння, вчилися водити автомобіль, мотоцикл. Дитяча технічна станція була перейменована у Станцію юних техніків – СЮТ.
У 1990 році СЮТ в черговий раз отримала нове приміщення по вул.Горбенко (Лютеранська), 26. Неймовірні поробки з деревини, дбайливо зроблені маленькими майстрами на заняттях гуртка з початкового технічного моделювання, численні перемоги юних екпериментаторів на міських, обласних, всеукраїнських чемпіонатах з авіа- та судномоделювання принесли добру славу цьому навчальному закладу. Для багатьох гуртківців дитяче захоплення стало улюбленим хобі на все життя…