"День птахів" – міжнародне екологічне свято, що проходить щороку в межах програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера". Традиційно в цей день вішають шпаківні на дерева та дуплянки, адже в цей час в Україну повертаються з зимівлі пташки, що знаменує також прихід весни. Поряд з цим святом Міжнародна організація із захисту диких птахів (Birdlife international) щорічно проводить дні спостережень за пернатими, метою яких є залучення громадськості до проблем їх захисту.
Адже від поведінки людей часто залежить доля пташок – навіть голосна розмова чи просто присутність можуть примусити їх покинути місця, де вони жили не один рік... Не буде місця для гнізда – не з'являться пташенята. Відомо, що через це зникали цілі види. Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю – з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів .
Птахи є особливою групою тваринного світу, багато видів якої легко побачити, чи почути їх спів не тільки в дикій природі, але й в населених пунктах і навіть на власному дворі. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням, граційним польотом,цікавою поведінкою.
Пташки справжні помічники і друзі людини. Знищуючи велику кількість шкідників сільського і лісового господарства, вони зберігають для людей врожаї садів, полів, городів. А також мають велике значення в природі і житті людини. Вони є нашими найкращими друзями, з ними людина стає кращою, внутрішньо красивішою, благороднішою, чистішою.
Тож гуртківці "Юні квітникарі-аранжувальники" разом з керівником гуртка Суворовою Олександрою Вікторівною приваблюють птахів на поля, сади, городи, у міські парки, підгодовують взимку, влаштовують штучні гнізда і присвячують їм заняття.
Comments