До так званого "локдауну" педагоги БДЮТ підійшли озброєними - під час навчання на семінарі "Особливості дистанційного та онлайн-навчання" педагогічна рада розробила єдину стратегію роботи гуртків на період із 8 по (сподіваємось) 24 січня.
Нагадаємо, що навесні 2020-го року наш заклад пропонував гуртківцям опановувати програму гуртка дистанційно - переглядаючи відеомайстеркласи, створені нашими викладачами. Таке навчання велося асинхронно, завдання виконувалось гуртківцями до визначеного часу з додатковими консультаціями наставника, цей спосіб дещо розпорошував енергію та вимагав підвищеної самоорганізації дітей і батьків. На період січневого карантину ми обрали інший шлях - перевести навчання нашого закладу в онлайн-режим, тобто проводити заняття в режимі реального часу з діалоговим спілкуванням викладача і здобувачів позашкільної освіти. Отже, нами було запропоновано родинам вихованців проводити заняття на платформі zoom без змін у розкладі, аби зберегти безперервність опановування програми гуртків.
Нагальним у такому форматі стало питання оформлення методичних матеріалів, з якими викладач мусив би виходити в "ефір" і способи активізації творчого зацікавлення вихованців заняттями в менш продуктивному, на перший погляд, форматі. Але спільними зусиллями ми таки віднайшли власні методичні "родзинки" і радо поділимося ними зі своїми читачами.
По-перше, перед кожним заняттям усі керівники гуртків готують невеличку презентацію, яка у форматі короткого відеофайлу, що надсилається в робочу групу. У презентації вказується мета заняття, подається взірець виробу, який виготовлятиметься на цьому занятті, перелічені всі інструменти й і матеріали, а також коротко описується перебіг роботи. Для створення яскравих і сучасних презентацій ми користуємося сервісами google-презентації, canva, crello та іншими загальнодоступними застосунками.
По-друге, кожен педагог мав змогу проявити себе творчо і додати до звичного перебігу заняття власну "родзинку", причому на цій царині однаково успішно відзначились як досвідчені педагоги, так і наймолодші за віком і педагогічним стажем викладачі. Пропонуємо ознайомитись із найцікавішими прикладами залучення уваги вихованців до онлайн-навчання. До прикладу, гурток "Хореографія" проводить танцювальний челендж, гурток "Технічний дизайн" обрав за свою "особливинку" роботу над спільними проєктами. Театральний гурток "Мозаїка" спланував і готується до онлайн-турніру читців, Школа Раннього Розвитку активно залучає батьків до процесу, гурток "Людина та дозвілля" працює над екологічними проєктами та технологіями енергозбереження, "Любителі домашніх тварин" часто вдаються до ребусів, загадок і вікторин у заняттях гуртка, "Англійска мова" також активно впроваджує ігрові вправи як для малюків, так і для діток середньої ланки. Гурток "Виготовлення іграшок" актуалізує увагу дітей та їхніх батьків за допомогою звернення до народних традицій а також до ситуації успіху для кожної дитини, що працювала на занятті
Пропонуємо Вам мозаїку фрагментів презентацій першого тижня онлайн-навчання, а також у галереї Ви зможете переглянути результати спільної роботи вихованців та педагогів у період із 8 по 15 січня 2021 року
コメント