top of page
Поиск

"Птах - таємниця і краса"

Обновлено: 26 апр. 2018 г.

Сьогодні у першому корпусі БДЮТ "Центр розвитку дітей та молоді" відбувся міський масовий захід "День зустрічі птахів" під назвою "Птах - таємниця і краса". Провідна ідея свята: формування уявлень учнів про роль птахів в природі і житті людини; про природоохоронну діяльність; розшириення та закріплення знань дітей про птахів рідного краю; розвивання пізнавальних інтересів учнів; виховування дбайливого ставлення до пернатих друзів, до природи.

На свято були запрошені учні та вчителі всіх закладів освіти міста Бердянська. Учасників заходу привітав головний спеціаліст відділу освіти Синєок Алевтина Миколаївна.

У нашому місті День зустрічі птахів відзначається ще з давніх років. Сподіваємося, що ця традиція існуватиме ще довгі-довгі роки. Адже наші пернаті друзі заслуговують на це.

Вже 23 рік поспіль Українське Товариство Охорони Птахів обирає птаха-символа року. У 2018 році - це припутень (лісовий голуб).

Через віки пронесли наші пращури любов до різних речей, рослин і тварин, тому що вважали їх символами, або оберагами. Вони охороняли наші домівки і доносили культуру та звичаї українців до наступних поколінь. Тож учасникам заходу було запропоновано власноруч виготовити птаха щастя. За давньою прикметою, якщо розмістити таких пташок на деревах, перелітні птахи не обминуть наше місто і зів'ють гніздо в ближніх і далеких колах.

З нетерпінням чекали люди на весну і вважали, що це птахи приносять її на своїх крилах, тому випікали з тіста пташок, давали їх дітям, а ті вибігали у двір і весело стрибали, підкидували пташок вгору. Цих пташок найчастіше називали жайворонками. Старі люди розповідали, що ніби ця пташка народилася із сонячного жару. Символів і ми напекли, щоб поласували всі. Пригостили ми всіх жайворонками на добро і злагоду.




127 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


Знімок-екрану-11_ava.jpg

Корисні 

посилання

МОН.png
граны.png
имзо.jpg
удцпо.png
профспылка.png
я маю право.png
ненц.png
unnamed.jpg
дистосвіта.jpg
bottom of page