Родинне виховання - перша природна і постійно діюча ланка виховання. Без докорінного поліпшення родинного виховання не можна домогтися значних змін у подальшому громадянському вихованні підростаючого покоління. У сім'ї закладається духовна основа особистості, її мораль, самобутність національного світовідчуття і світорозуміння.
Відомо, що для успішного формування особистості дитини необхідна єдність закладу освіти і родини. Співдружність закладу позашкільної освіти з сім’єю, опора на родинні традиції набуває сьогодні нового педагогічного змісту та особливої актуальності.
Взаємодія педагогів, сім’ї та громадськості — один з головних принципів організації роботи у БДЮТ "Центр розвитку дітей та молоді", ЗПО–родина, і є важливим чинником у створенні сприятливих умов для гармонійного розвитку особистості вихованця, його самовизначення, самореалізації. Педагогічний союз педагогів і батьків — це могутня сила виховання.
В основу системи виховної роботи нашого закладу покладено ідеї родинного виховання. Трикутник «БДЮТ – вихованці – батьки» є опорною схемою у вирішенні більшості питань, пов’язаних з освітнім процесом. Кожна його ланка є рівноправним учасником усіх освітніх справ, ідей і задумок.
Під основними завданнями родинно-сімейного виховання колектив БДЮТ вбачає:
- гармонійний всебічний розвиток дитини;
- підготовка її до життя в існуючих соціальних умовах;
- формування у дітей моральних цінностей з позиції добра, справедливості, правди, людяності;
- виховання національної свідомості і самосвідомості;
- культура поведінки в сім’ї;
- залучення до традицій родинно-побутової культури українців, активної участі у народних і сімейних святах.
Саме над цим питанням працював педагогічний колектив БДЮТ на третьому засіданні педагогічної ради.
Фрагмент практичної роботи (що запропонувати на родинному святі)
댓글